FA-128 25.0000MF20X-K is available for purchase but is not normally stocked.
EPSON
In Stock: 5 690
Datasheet
25 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-128 25.0000MF20X-K
DigiKey Part Number
FA-12825.0000MF20X-K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 25.0000MF20X-K
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-128 25.0000MF20X-K Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)