FA-128 20.0000MF10Z-AC0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
20 MHz ±10ppm Crystal 9pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-128 20.0000MF10Z-AC0
DigiKey Part Number
114-FA-12820.0000MF10Z-AC0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 20.0000MF10Z-AC0
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)