EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 47
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 185
In Stock: 0
100 MHz SO (SAW) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0
DigiKey Part Number
EG-2121CA100.0000M-LGPAL0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0
Description
XTAL OSC SO 100.0000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
30mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA