B84243A6220B000
DigiKey Part Number
B84243A6220B000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84243A6220B000
Description
LINE FILTER 530/305VAC 220A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 220 A 530V, 305V 50/60Hz Single Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B84243A6220B000 Models
Category
Current
220 A
Manufacturer
TDK
Frequency - Operating
50/60Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Box
Approval Agency
cUR, UR
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Single Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC
530V, 305V