B82789C0513N002 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82789C0513N002 |
Description | CMC 51UH 250MA 2LN SMD AEC-Q200 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 250mA DCR 550mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82789C0513N002 Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 550mOhm |
Manufacturer TDK | Voltage Rating - DC 80V |
Series | Voltage Rating - AC 42V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Filter Type Signal Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 2 | Size / Dimension 0.205" L x 0.126" W (5.20mm x 3.20mm) |
Inductance @ Frequency 51 µH @ 100 kHz | Height (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current Rating (Max) 250mA | Package / Case Horizontal, 4 L-Lead |