B82479A1222M000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 728
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 0
2.2 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 7.1 A 14mOhm Max Nonstandard
B82479A1222M000
DigiKey Part Number
B82479A1222M000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82479A1222M000
Description
FIXED IND 2.2UH 7.1A 14 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B82479A1222M000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
16A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
14mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Last Time Buy
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.280" (7.11mm)