B82464G4472M000
DigiKey Part Number
495-1805-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1805-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1805-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82464G4472M000
Description
FIXED IND 4.7UH 4.9A 15 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.9 A 15mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82464G4472M000 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
15mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
37MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
5.2A