B32922P3104K000
DigiKey Part Number
495-B32922P3104K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32922P3104K000
Description
FILM CAP MKP X2 - 125C, 0.1UF 10
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100000 pF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B32922P3104K000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
305V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V