B32913A3154K000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 6 608
Datasheet
0.15 µF Film Capacitor 330V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32913A3154K000
DigiKey Part Number
495-3982-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32913A3154K000
Description
CAP FILM 0.15UF 10% 760VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32913A3154K000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
760V