B32529C6223J189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32529C6223J189
DigiKey Part Number
B32529C6223J189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C6223J189
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32529C6223J189 Models
Category
Voltage Rating - DC
400V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
200V