Image for B32529C6103K189 is not available
B32529C6103K189
DigiKey Part Number
495-5016-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5016-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C6103K189
Description
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C6103K189 Models
Category
Voltage Rating - DC
400V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
200V