B32529C1333K000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 3 146
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 11 222
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Cornell Dubilier Knowles
Direct
Cornell Dubilier Knowles
0.033 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
MK(P,T) Series
B32529C1333K000
DigiKey Part Number
495-2495-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C1333K000
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 100VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32529C1333K000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V