B32521N8103K000
DigiKey Part Number
495-75683-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32521N8103K000
Description
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 200V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32521N8103K000 Models
Category
Voltage Rating - DC
630V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Active
Package / Case
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
200V