B32521N8103J000
DigiKey Part Number
495-1261-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32521N8103J000
Description
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 200V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32521N8103J000 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
630V