B32520C0474K189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 13 465
Datasheet
Direct
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
0.47 µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32520C0474K189
DigiKey Part Number
B32520C0474K189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32520C0474K189
Description
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32520C0474K189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
40V
Voltage Rating - DC
63V