690-W19-260-012
DigiKey Part Number
151-1243-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
690-W19-260-012
Description
CONN RCPT HDMI 19POS SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
HDMI Receptacle Connector 19 Position Free Hanging (In-Line)
Category
Ingress Protection
IPX7 - Waterproof
Manufacturer
EDAC Inc.
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Number of Ports
1
Packaging
Bulk
Current Rating (Amps)
1A per Contact