630-25W3650-2T2
DigiKey Part Number
151-630-25W3650-2T2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
630-25W3650-2T2
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
EDA/CAD Models
630-25W3650-2T2 Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C