629-25W3650-1TC
DigiKey Part Number
151-629-25W3650-1TC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
629-25W3650-1TC
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
EDA/CAD Models
629-25W3650-1TC Models
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Connector Style
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)
Features
Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C