628W17W2222-4N2
DigiKey Part Number
151-628W17W2222-4N2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628W17W2222-4N2
Description
CONN D-SUB RCPT 17POS PNL MNT
Detailed Description
17 (15 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
628W17W2222-4N2 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C