628-M37-221-LT4
DigiKey Part Number
151-628-M37-221-LT4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-M37-221-LT4
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Color
Blue
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C