628-M37-221-BT6
DigiKey Part Number
151-628-M37-221-BT6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-M37-221-BT6
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Features
Board Lock, Shielded
Number of Positions
Color
Black
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C