628-M25-221-GT3
DigiKey Part Number
151-628-M25-221-GT3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-M25-221-GT3
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Features
Shielded
Number of Positions
Color
Green
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C