628-43W2624-4T1
DigiKey Part Number
151-628-43W2624-4T1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-43W2624-4T1
Description
CONN D-SUB RCPT 43POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C