628-36W4224-1N4
DigiKey Part Number
151-628-36W4224-1N4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-36W4224-1N4
Description
CONN D-SUB RCPT 36POS VERT SLDR
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C