628-27W2224-4TA
DigiKey Part Number
151-628-27W2224-4TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-27W2224-4TA
Description
CONN D-SUB RCPT 27POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C