628-25W3624-4T1
DigiKey Part Number
151-628-25W3624-4T1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-25W3624-4T1
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C