628-25W3624-1ND
DigiKey Part Number
151-628-25W3624-1ND-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-25W3624-1ND
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Features
Board Lock, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C