628-25W3622-2N2
DigiKey Part Number
151-628-25W3622-2N2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-25W3622-2N2
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SOLDER CUP
Termination
Solder Cup
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C