628-24W7224-2N4
DigiKey Part Number
151-628-24W7224-2N4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-24W7224-2N4
Description
CONN D-SUB RCPT 24POS VERT SLDR
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Features
Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C