628-24W7222-2TA
DigiKey Part Number
151-628-24W7222-2TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-24W7222-2TA
Description
CONN D-SUB RCPT 24POS SOLDER CUP
Termination
Solder Cup
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Features
Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C