628-21W4624-4T3
DigiKey Part Number
151-628-21W4624-4T3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-21W4624-4T3
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C