628-21W4224-3T4
DigiKey Part Number
151-628-21W4224-3T4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-21W4224-3T4
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C