628-17W5624-4TA
DigiKey Part Number
151-628-17W5624-4TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-17W5624-4TA
Description
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C