628-17W5224-4N3
DigiKey Part Number
151-628-17W5224-4N3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-17W5224-4N3
Description
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C