628-17W2624-4NB
DigiKey Part Number
151-628-17W2624-4NB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-17W2624-4NB
Description
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C