628-17W2624-2TD
DigiKey Part Number
151-628-17W2624-2TD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-17W2624-2TD
Description
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Features
Board Lock, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C