628-17W2224-1N2
DigiKey Part Number
151-628-17W2224-1N2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-17W2224-1N2
Description
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C