628-13W6624-4T4
DigiKey Part Number
151-628-13W6624-4T4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-13W6624-4T4
Description
CONN D-SUB RCPT 13POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C