628-13W6624-1NB
DigiKey Part Number
151-628-13W6624-1NB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-13W6624-1NB
Description
CONN D-SUB RCPT 13POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C