628-11W1624-1T3
DigiKey Part Number
151-628-11W1624-1T3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-11W1624-1T3
Description
CONN D-SUB RCPT 11POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Features
Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C