628-11W1224-4NA
DigiKey Part Number
151-628-11W1224-4NA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-11W1224-4NA
Description
CONN D-SUB RCPT 11POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C