627W17W2124-3N5
DigiKey Part Number
151-627W17W2124-3N5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627W17W2124-3N5
Description
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
Detailed Description
17 (15 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627W17W2124-3N5 Models
Contact Finish Thickness
5.00µin (0.127µm)
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C