627W13W3624-1N2
DigiKey Part Number
151-627W13W3624-1N2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627W13W3624-1N2
Description
CONN D-SUB PLG 13POS PNL MT SLDR
Detailed Description
13 (10 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627W13W3624-1N2 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C