627W13W3324-3N5
DigiKey Part Number
151-627W13W3324-3N5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627W13W3324-3N5
Description
CONN D-SUB PLG 13POS PNL MT SLDR
Detailed Description
13 (10 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627W13W3324-3N5 Models
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C