627-M50-222-GN2
DigiKey Part Number
151-627-M50-222-GN2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-M50-222-GN2
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS SOLDER CUP
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-M50-222-GN2 Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Color
Green
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C