627-M37-220-GN2
DigiKey Part Number
151-627-M37-220-GN2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-M37-220-GN2
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-M37-220-GN2 Models
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Color
Green
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C