627-M37-220-BT5
DigiKey Part Number
151-627-M37-220-BT5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-M37-220-BT5
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-M37-220-BT5 Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Color
Black
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C