627-M25-323-WT2
DigiKey Part Number
151-627-M25-323-WT2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-M25-323-WT2
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-M25-323-WT2 Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Color
White
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C