627-47W1624-1TC
DigiKey Part Number
151-627-47W1624-1TC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-47W1624-1TC
Description
CONN D-SUB PLG 47POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-47W1624-1TC Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C