Image for 627-47W1224-4T2 is not available
627-47W1224-4T2
DigiKey Part Number
151-627-47W1224-4T2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-47W1224-4T2
Description
CONN D-SUB PLG 47POS PNL MT SLDR
Detailed Description
47 (46 + 1 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-47W1224-4T2 Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Number of Rows
3
Color
Black
Mounting Type
Dielectric Material
Polyester Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) - 47W1
Contact Type
Signal and Power
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C